Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

"Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy"( A.de Mello)- to motto towarzyszyło nam w obchodach Dnia Życzliwości zorganizowanych z inicjatywy pań:Katarzyny Wojnarowskiej i Iwony Jankowskiej. Przygotowania do tego dnia zaczęły się tydzień wcześniej.

Przygotowania do tego dnia zaczęły się tydzień wcześniej. Uczniowie klas I-VI mieli za zadanie wykonać "Ordery życzliwości", natomiast klasy gimnazjalne plakaty promujące ten dzień. Ponadto wszyscy uczniowie mieli wybrać najżyczliwszego ucznia swojej klasy. Dzień rozpoczęliśmy od wręczenia uczniom i nauczycielom uśmiechniętych buziek, aby pamiętali o uśmiechu zawsze, nie tylko od święta. W dalszej kolejności odbył się apel, który przygotowali uczniowie klas I - III uczęszczający na zajęcia Szkolnej Akademii Artystycznej. Podczas apelu wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Sklepik Uczniowski najżyczliwszym. Ten zaszczytny tytuł w tym roku zdobyli:
kl.1 Aleksandra Papiewis
kl.2 Wanessa Blizna
kl.3 Laura Cebulla
kl.4 Mateusz Krystończyk
kl.5 Artur Pyrek
kl.6 Katarzyna Henel
kl.1a Karolina Bryksa
kl.1b Marta Krzyścin
kl.2a Joanna Eifler
kl.2b Błażej Krupa
kl.3a Joanna Komainda
kl.3b Aleksander Filip
Na zakończenie apelu uczniowie odbili odcisk swojej dłoni pod hasłem " Znajdź się wśród życzliwych" oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z clownem ( ten punkt obchodów cieszył się ogromną popularnością).