Tydzień wolontariatu

Tydzień wolontariatu to organizowane po raz pierwszy w ramach programu społecznego "Szkoła bez przemocy" ogólnopolskie wydarzenie propagujące ideę wolontariatu szkolnego. Organizacją tego tygodnia zajęła się pani Gabriela Kachel opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Katarzyna Wojnarowska.

W ramach tygodnia wolontariatu:
-przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla przedszkola na Ukrainie,
-zorganizowaliśmy zbiórkę makulatury ( zebraliśmy 480 kg),
- sprzedawaliśmy ciasta,
- kontynuowaliśmy akcję " Góra Grosza",
- klasy I gimnazjum zostały zapoznane z ideą wolontariatu i zachęcane do wstąpienia w szeregi wolontariuszy,
- klasy II gimnazjum przygotowały gazetki podsumowujące działania koła wolontariatu w ostatnich latach,
Pani Wojnarowska zorganizowała w naszej szkole szkolenie, które poprowadziła pani Dorota Piechowicz - pracownik Opolskiego Forum Organizacji Socjalnych. W szkoleniu wzięli udział najbardziej aktywni wolontariusze naszej szkoły oraz wolontariusze ze szkoły w Chróścicach.Szkolenie zostało sfinansowane przez Sklepik Uczniowski, a uczniowie biorący udział w szkoleniu otrzymali stosowne zaświadczenia.