Obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji : IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej dnia 4 października pod hasłem „ Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

Uczennice kl. VIII Daria Krawiec I Julia Mielnik zorganizowały taką akcję na terenie Stobrawskiego Centrum Medycznego w Kup. Personel szpitala wraz z panem prezesem chętnie rozwiązywali  matematyczne zadania. Okazało się, że nikt nie miał problemu z tabliczką mnożenia.  W organizacji konkursu na terenie szpitala pomogła Pani Izabela Krawiec.

Na terenie szkoły uczniowie wzięli udział w konkursach i Wielkim Teście z Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie klas IV – VIII układali rymowanki, które posłużyły klasie III do przygotowania gazetki na korytarzu szkolnym.

Uczennica klasy III - Lea Chodorowska przepytywała z tabliczki mnożenia swoich starszych kolegów i koleżanki. Chętnie odpowiadali na jej  pytania także nauczyciele i personel szkoły.

Na terenie szkoły odbył się także Wielki Test z Tabliczki Mnożenia w którym tłumnie uczestniczyli  chętni uczniowie. Wśród nich wyłoniono 18 mistrzów:

Daria Krawiec kl. 8, Lea Chodorowska kl. 3, Paweł Baldy kl.2  Lena Dzieszko kl. 4, Lidia Kruszelnicka kl. 5, Jerzy Antkowiak kl. 7, Tomasz Popiel kl. 6, Bartosz Kołodziej kl. 6, Nicola Siejka kl. 5, Julia Mielnik kl. 8, Marcel Richter kl. 6, Rumen Marinow kl. 6, Szymon Knapik kl. 5, Hanna Dąbrowska kl. 6, Maksymilian Zelek kl. 6, Maja Loch kl. 6, Lena Parzonka kl. 5 Kacper Antkowiak kl. 4

Warto dodać, że wśród mistrzów  jest uczeń kasy II , który tabliczki mnożenia  nauczył się samodzielnie.  Jego rówieśnicy ( zgodnie z programem) będą  uczyli się tabliczki mnożenia  w kolejnych miesiącach, więc tym bardziej gratulujemy Pawłowi sukcesu.

W teście udział wzięła także Pani Katarzyna Wojnarowska, która wszystkie przykłady wykonała wzorowo.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

Organizatorzy : Urszula Polankiewicz, Beata Cebula

Autor: Beata Cebula, Urszula Polankiewicz