Umiem pływać

Od  04.03.2019  - do  20.05.2019  przez  10 kolejnych  poniedziałków dzieci z naszej szkoły  z klasy drugiej  i trzeciej  ,wspólnie z rówieśnikami z PSP Chróścice uczestniczyły w projekcie  Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. „ Umiem Pływać „
Zajęcia odbywały się  na basenie  „Wodna Nuta „ w Opolu w godzinach  14.00 – 15.30 pod opieką  instruktorów pływania z MOSiR Opole .
Koordynatorem projektu było Wojewódzkie Zrzeszenie LZS Opole natomiast koszty wynajmu i korzystania z basenu jak również  opłatę instruktorów pływania  pokrywało  Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Z kolei  Urząd Gminy w Dobrzeniu Wlk. pokrywał   koszty transportu na trasie Kup -Opole – Kup. Tak więc praktycznie uczniowie z drugiej i trzeciej klasy z Naszej Szkoły   za darmo  skorzystali  z  kursu nauki  pływania.
Podczas kursu  uczyły się oswajania z wodą , utrzymywania się w wodzie , podstaw nauki pływania    min.  stylem  wolnym -tzw żabka oraz stylem grzbietowym .
Na zakończenie  instruktorzy  zorganizowali  dla uczestników zawody pływackie . Wszyscy uczestnicy projektu „Umiem Pływać „ otrzymali pamiątkowe dyplomiki i drobne  upominki .
 Opiekunami projektu „ Umiem Pływać  „ byli ; Małgorzata Brylak i Mirosław Olszewski.

Autor: Mirosław Olszewski