Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku dla uczczenia tego święta dla uczniów klas: III, IV, V, VI szkoły podstawowej zostały przygotowane gry i zabawy językowe. W programie były: kalambury, wykreślanki, zadania ortograficzne, rebusy, zagadki gramatyczne, tworzenie plakatów, promujących język ojczysty. Uczniowie wykazali się znajomością polskich przysłów. Zmagania z łamańcami językowymi okazały się nie lada wyzwaniem, ale wprawiły wszystkich w radosny nastrój. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły w miłej i wesołej atmosferze. Uczniowie uświadomili sobie, że język rodzimy warto pielęgnować i szanować nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Sabina Komor

Autor: Sabina Komor