Jasełka

Tradycyjnie już, jak co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka w formie pantomimy. W role aktorów odtwarzających historię od czasów  Adama i  Ewy, aż po narodzenie Chrystusa  wcielili się uczniowie z klasy IV, V i VI. Piękne kolędy zaśpiewały dla nas Oliwia Grzonka i Lidia Kruszelnicka.  Przedstawienie obejrzała dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i  cała społeczność uczniowska.

Poszczególne postacie zagrali: Ewę – Lidia Kruszelnicka, Adama – Mateusz Jambor, Maryję – Natalia Kołtuńska, Józefa – Adam Papiewis , Węża – Karol Fortuna,  Pasterzy – Paweł Obacz, Szymon Knapik, Dominik Sumliński, Florian Skowron, Króli – Sebastian Koziol, Bartosz Kołodziej,  Wiktor Antkowiak,  Gospodarza – Bartek Gruner,  Aniołki – Zuzanna Loch, Alicja Leszczyńska, Antonina Zawierta, Natalia Langosz, Agata Gulczyńska, Lena Parzonka. .

Aktorzy i tym razem dali z siebie wszystko, a publiczność, jak zawsze, dopisała.

Jasełka przygotowały Panie : Magdalena Pasternak, Katarzyna Wojnarowska i Regina Janczy.

Po przedstawieniu głos zabrała Pani Dyrektor, która życzyła całej społeczności szkolnej wesołych i spokojnych świat oraz zaprosiła wszystkich do wspólnego podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.

Autor: Katarzyna Wojnarowska