Wycieczka do Ogrodzieńca

25 maja  uczniowie klas IV i V odwiedzili Park Rozrywki w Ogrodzieńcu.

Pierwszym punktem programu wycieczki było podziwianie Parku Miniatur, w którym mogliśmy zobaczyć m.in. Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę oraz repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza. Następnie przeszliśmy do Domu Legend i Strachów. Tam przenieśliśmy się do świata baśni i legend. Mroczne wnętrze i otaczające nas nietoperze dostarczyły nam adrenaliny. Przechodząc przez ciemne i tajemnicze przejścia nawet najodważniejsi trzymali się kurczowo grupy. Kolejnym punktem wyprawy był Park Doświadczeń Fizycznych. Mogliśmy się przekonać jak działają podstawowe prawa fizyki. Każdy uczestnik skorzystał z działania 35 urządzeń, m. in. z symulatora lotów, dwóch równoległych zwierciadeł, dużej platformy obrotowej, kalejdoskopu, peryskopu, kołyski Newtona. Następną atrakcją był Tor Saneczkowy. Na specjalnie wyprofilowanym torze każdy mógł bezpiecznie zjechać z odpowiednią prędkością.

Piękna pogoda oraz świetne humory towarzyszyły wszystkim przez całą wycieczkę.

Autor: Sabina Komor