W byczyńskim grodzie

19 października uczniowie klasy V udali się w niezwykłą podróż do średniowiecza. Wystarczy tylko przejść przez drewnianą bramę BYCZYŃSKIEGO GRODU, aby w jednej chwili przenieść się w odległe czasy....

Po przekroczeniu bramy, uczniowie zostali zaproszeni na pokaz filmu o założeniu  i budowie GRODU oraz dawnych zawodach  jego mieszkańców. Następnie uczniowie zwiedzili GRÓD, zwracając szczególną uwagę na jego położenie oraz elementy obronne. Kolejnym punktem programu było pisanie gęsim piórem średniowiecznych liter.

Dzieci zwiedziły także SALĘ TORTUR, w której miały okazję poznać mroczną stronę średniowiecza, a także dowiedzieć się czegoś więcej o zawodzie kata i jego życiu w GRODZIE.

Na koniec uczniowie zwiedzili ZBROJOWNIĘ, gdzie zobaczyli i dotknęli elementy zbroi rycerskiej. Z ogromną przyjemnością uciekliśmy, choć na chwilę, od codziennej, szkolnej rzeczywistości i poddaliśmy się tej niebanalnej rozrywce.

Autor: Sabina Komor