Patron szkoły

Szkoła chce rozpocząć procedurę zmierzającą do nadania jej imienia. Jest to proces długotrwały, dlatego chcielibyśmy jak najszybciej znaleźć i skonsultować z uczniami oraz rodzicami, czyje imię mogłaby przyjąć nasza placówka.
Dobrze byłoby, żeby patron szkoły był związany z regionem, w którym żyjemy, ze Śląskiem, miał dla jego historii, kultury i tożsamości znaczenie. Może to być też osoba znacząca dla historii Polski, autorytet, wieli Polak.
Wśród propozycji padły do tej pory następujące nazwiska:
- św. Jadwiga Śląska- księżna Śląska pochodząca z Niemiec, żona księcia Henryka, pracująca na rzecz ludności śląskiej w okresie najazdów tatarskich,
- Wojciech Kilar- kompozytor, humanista,
-kardynał Stefan Wyszyński- wybitna Polak, mąż stanu, prymas Polski,
- Stanisław Hadyna - założyciel zespołu pieśni i tańca Śląsk, propagator kultury śląskiej i śląskiego folkloru,
-św. Maksymilian Maria Kolbe- franciszkanin, misjonarz w Japonii, więzień obozu hitlerowskiego w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia,
-śląscy Nobliści- ludzie (10 osób), którzy wnieśli istotny wkład dla rozwoju nauki i kultury światowej, a pochodzą z tego niewielkiego kawałka naszej ojczyzny.
Lista jest otwarta. Oczekujemy, że rodzice i uczniowie wystąpią z różnorodnymi propozycjami.
Pamiętajmy, że imię zobowiązuje i dobrze byłoby, żeby uczniowie chociaż trochę stosowali się do zasad głoszonych przez wybranego patrona szkoły.
Czekamy na propozycje i ich uzasadnienia.