Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego, w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, przeprowadzono w klasie IISP i IIISP zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zagrożenia z nim związane.

Dzieci poznały grupę Sieciaków (Ajpi, Spociak, Netka i Kompel), którzy świetnie znają się na Internecie. Dzięki swoim superumiejętnościom, potrafią oni sprawnie i bezpiecznie korzystać z sieci. Sztuczna Inteligencja zwerbowała ich, by wspólnie z NetRobim walczyli ze wstrętnymi Sieciuchami, które zagrażają bezpieczeństwu internautów.

Uczniowie poznali również złe Sieciuchy. Bełkot, Kradziej, Kłamacz i Śmieciuch to przedstawiciele ciemnej strony Internetu. To oni zastawiają w sieci pułapki na nieświadomych internautów. Kłótnie, kradzieże danych, kłamstwa i całe tony spamu – to właśnie ich sprawka. Wspólnie zastanawialiśmy się jak się przed nimi ustrzec.

Więcej informacji i filmików edukacyjnych znajduje się na stronie: Sieciaki.pl

Autor: Katarzyna Gamrat