Wystawa " Natura w zgodzie ze sztuką"

Podsumowanie innowacji Życie z pasją sposobem na sukces, które miało swój finał w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim, przeszło już do historii

W trakcie innowacji uczniowie Zespołu szkolno - Przedszkolnego w Kup spotkali się z pasjonatami, którzy idąc z pasją przez życie w trakcie warsztatów, przekazali swoją wiedzę oraz umiejętności i jak można się było przekonać podczas wczorajszego wydarzenia, z tej mąki powstał chleb. Wisienką na torcie trwającego podsumowania, była wystawa prac pt 'Natura w zgodzie ze sztuką', które powstały w trakcie innowacji, a od dzisiaj można je podziwiać w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim, a od przyszłego tygodnia w odnowionym budynku Urzędu Gminy w Dobrzeniu Wielkim.  Jako rekomendację, zachecającą do obejrzenia prac, przytoczę jedną z wypowiedzi - "rozmach przedsięwzięcia robi wrażenie." Każda część wykonanego dzieła, była zaplanowana, przedyskutowana i w 100% wykonana ręcznie przy użyciu tylko naturalnych materiałów oraz rozmaitych technik.

A interpretacje jakich malarzy możecie zobaczyć? Przedstawiam ich wykonawców wraz z wybranym dziełem:
Alicja Gora i Lena Abramek - Pole Maków w Argenteuil, Claude Monet 1873
Marta Krupa – Nenufary, Claude Monet 1916
Praca wspólna – Ule na Ukrainie, Jan Stanisławski 1895
Emilia Żmuda, Lena Dzieszko, Nadia Leśniak,– Wielkie sosny nad zatoką w Saint-Tropez, Józef Pankiewicz 1911
Lea Chodorkowska i Kinga Więckowska – Gwiaździsta noc, Vincent Van Gogh 1889
Szymon Jeger, Wojciech Kasik – Kwitnące gałęzie migdałowca, Vincent Van Gogh 1890
Aleksander Kurc-Macioszek i Ignacy Dańkowski – Kruki nad polem zboża, Vincent Van Gogh 1890
Praca wspólna – Kwiat życia, Frida Kahlo
Ogromne podziękowania i gratulację ślę w stronę nauczycieli - koordynatorów innowacji:
- Reginie Janczy, Katarzynie Krawczyk i Monice Ledwolorz-Gierok, a także w stronę beneficjentów innowacji.

Autor: Rafał Kawałko