Gminny Konkurs Recytatorski Wierszy Wisławy Szymborskiej

„Zdarzenia”, „ Moralitet leśny”, „Chmury”, „Cebula”, „Kot w pustym mieszkaniu”, to tytuły tylko niektórych wierszy, jaki rozbrzmiały 28 kwietnia w murach naszej szkoły. Wszystko to za sprawą uczestników Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Wisławy Szymborskiej. W setną rocznicę urodzin poetki Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej. Dla uczczenia jego obchodów nasza szkoła zorganizowała Konkurs Recytatorski poświęcony tej wybitnej polskiej poetce-laureatce Nagrody Nobla.

Dla wszystkich uczestników i słuchaczy był to nie tylko konkurs, ale przede wszystkim uczta słowna. Spośród uczestników komisja wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce – Emilia Ressel (PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim)
II miejsce-Mikołaj Ochocki (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup)
Kevin Kupczyk (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dobrzeniu Wielkim)
III miejsce- Julia Jankowska (PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim)
Lidia Kruszelnicka (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup)
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Zdzuj (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dobrzeniu Wielkim), Agata Gulczyńska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup), Lena Skrzecz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup), Emilia Nalewaja (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup).
Gratulujemy młodzieży odwagi i trudu włożonego w przygotowanie się oraz dziękujemy za cudowną recytację, wszyscy zasługują na słowa uznania i podziwu.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wójta Gminy Dobrzeń Wielki, pana Piotra Szlapy za wsparcie i ufundowanie wspaniałych nagród.
Więcej zdjęć na FB: https://www.facebook.com/photo/?fbid=709878310938610&set=pcb.709878820938559