Wielkanocne spotkanie z zajączkiem.

Już od kilku tygodni nasze przedszkolaki przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Uczestniczyły  w warsztatach zdobienia pisanek prowadzonych przez twórczynię ludową Dorotę Garbiec.  Wykonywały wraz z uczniami klasy VI palmy wielkanocne, zdobiły swoje sale własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Ten szczególny okres zakończyliśmy uroczystością przedszkolną , która odbyła się w środę 5 kwietnia na sali wiejskiej w Kup. Wielkanocne spotkanie z Zajączkiem rozpoczęło się od występów artystycznych dzieci , które w pięknie przygotowanej inscenizacji przybliżyły swoim najbliższym tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Były piosenki, wiersze i tańce gromko oklaskiwane przez rodziców. Po występach przyszedł czas na życzenia i wspólny poczęstunek przy stołach suto zastawionych wielkanocnymi ciastami. Na koniec wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane pięknymi upominkami zakupionymi przez Radę Rodziców.

Autor: Małgorzata Brylak