Światowy Dzień Wody

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody,.
Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali karty pracy przygotowane na ten dzień przez Gdańskie Wydawnictwo oświatowe ,zagadki matematyczne, zadania tekstowe .
Uczniowie klasy trzeciej wykonali prace plastyczne związane z ochroną wód i jej rolą w życiu człowieka . Wykonali doświadczenia związane z parowaniem wody. Rozpoznawali wodę w jej różnych stanach skupienia. Obejrzeli  filmy edukacyjne "Niezwykła podróż kropelki", "Woda krąży woda wraca", "Oszczędzanie wody to za mało".

Autor: Urszula Polankiewicz