Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, coroczne święto ustanowione w 1999 r. decyzją UNESCO w trosce o ochronę języków używanych w rożnych rejonach świata i w celu popularyzacji wielojęzyczności.
  Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. W tym roku dzień ten wypadł w samym środku ferii, dlatego po przerwie zimowej  wróciliśmy do jego uczczenia. Przygotowano działania promujące Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Były: rebusy, krzyżówki, zagadki ortograficzne i ukryte słowa.
  Nasze działania językowe będziemy kontynuować, a wszystkich gorąco zachęcamy, aby wcielić w życie słowa Franciszka Ksawerego Dmochowskiego: ,,A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą".

Autor: Sabina Komor