Wycieczka do Wrocławia

30 listopada klasy: VII i VIII wyruszyły na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem wyjazdu był Rynek, który przywitał nas magią świąt, a to za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Następnym miejscem, które zwiedziliśmy było Muzeum Pana Tadeusza. Zostaliśmy oprowadzeni po jego kolejnych pomieszczeniach, w których umieszczone były eksponaty dotyczące epopei. Podczas lekcji muzealnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza, a także usystematyzowaliśmy wiedzę o głównych wątkach utworu, co z pewnością pomoże uczniom podczas powtórki materiału przed egzaminem.

Kolejnym etapem wycieczki było Kolejkowo. Podziwialiśmy makiety znanych miejsc Dolnego Śląska, a wśród nich ratusz oraz kamienice wrocławskiego rynku, ulice Wrocławia i obserwatorium na Śnieżce. To, czym urzekło nas Kolejkowo to dokładność i staranność wykonanych modeli oraz humor i pomysłowość artystów, którzy stworzyli makietę, gdzie każdy, zarówno dziecko, jak i dorosły, znajdzie coś dla siebie.

Wycieczka, pomimo mroźnej pogody, udała się i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Autor: Sabina Komor