Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie II

Jak to mawiał Miś Uszatek ,, Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci".

Tego dnia liczebność klasy II zwiększyła się dwukrotnie, bo naszym uczniom w czasie lekcji towarzyszyły ich ulubione , pluszowe misie. Drugoklasiści chętnie opowiadali o swoich przytulankach i z uwaga wysłuchali  historii powstania pluszowej zabawki. Podczas zajęć rozpoznawali bohaterów bajek m.in. Colargola, Paddingtona, Uszatka i wielu innych. Ogromną ciekawość wzbudzila w nich historia  kaprala Wojtka, dzielnego misia w polskim wojsku. Obejrzeli fragmenty ekranizacji powieści ,, Kubuś Puchatek" oraz czytali cytaty o przyjaźni wypowiedziane przez głównego bohatera.
Dzień Pluszowego Misia był taż okazja do poznania zwyczajów  żyjącego w Polsce niedźwiedzia brunatnego.
 To był wyjątkowy i miły dzień, a w towarzystwie pluszowego przyjaciela nawet matematyka nie była trudna.
Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne z wizerunkiem misia i otrzymali słodki poczęstunek w postaci Lubisia.

Autor: Alicja Stefan