Ruch i przyroda zdrowia Ci doda.

W ramach działań zawartych w innowacji pedagogicznej „ Ruch i przyroda zdrowia Ci doda” autorstwa nauczycieli: Alicji Stefan ,  Małgorzaty Brylak oraz Radosława Brylaka wychowankowie przedszkola oraz uczniowie klasy I i IV szkoły podstawowej uczestniczyli w kilku ciekawych przedsięwzięciach. Zgodnie z założeniami autorów wszystkie propozycje  realizowane były w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych oraz dydaktycznych.

W piątek 3 czerwca 2022r.uczestnicy programu udali się do Izby Leśnej Nadleśnictwa Kup.  W trakcie spotkania z leśniczym Panem Januszem Kowalem mieli możliwość wysłuchania wielu ciekawych opowieści na temat przyrody leśnej naszego regionu oraz poznali miejsca atrakcyjne przyrodniczo znajdujące się na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

W godzinach wieczornych tego samego dnia uczniowie wzięli udział w „ Nocnych zabawach ruchowych” zakończonych nocowaniem w szkole.

W sobotę 4 czerwca  chętne przedszkolaki oraz ich starsi koledzy z klasy I i IV udali się na wycieczkę autokarową do Oleskiej Laguny.

Wspólnie spędzone chwile w znacznym stopniu przyczyniły się do pogłębienia integracji społecznej między uczestnikami, a wprowadzone  działania rozbudziły zainteresowania  dzieci aktywnością fizyczną i różnymi formami spędzania czasu wolnego .

Dziękujemy Rodzicom, którzy wspomogli nas w zakupie produktów spożywczych oraz przygotowali zdrowe śniadanie dla wszystkich dzieciaków.

Autor: Małgorzata Brylak