Święto Ziemi

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Światowy Dzień Ziemi ma na celu szerzyć dobre nawyki w społeczeństwie( nie tylko najmłodszym), uczyć życia zgodnego z naturą, a także tłumaczyć jak być bardziej eko!
Ten dzień, a nawet tydzień, wzbogaciliśmy ,w naszej szkole, w szereg działań. Uczniowie kl. I przygotowali przedstawienie o tematyce prosrodowiskowej. Klasa V miała krótką powtórkę z wiedzy o Ziemi, podczas której należało prawidłowo rozpoznać i ulokować kontynenty i oceany. Następnie przyporządkować kontynentom najwyższe szczyty i najdłuższe rzeki.  Uczniowie i rodzice mogli rozwiązać test online,, Co wiesz o Stobrawskim Parku Krajobrazowym?'' Najlepsze wyniki osiagnęli: Bartosz Ungert kl.3, Aleksander Macioszek- Kurc kl.5 i Mikołaj Ochocki kl.4. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty przyrodnicze podczas których uczniowie kl.I-III poznawali różne gatunki dzięciołów i malowali ich drewniane modele.

Autor: Alicja Stefan