Narodowe święto Konstytucji 3 Maja

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić dzieciom i młodzieży rolę oraz znaczenie takich słów jak: OJCZYZNA, PATRIOTYZM, WOLNOŚĆ i NARÓD. Daje też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski.
   Święto to zostało wprowadzone dla uczczenia uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. W naszej szkole rocznicę tę uczciliśmy 29 kwietnia uroczystym apelem przygotowanym przez uczniów klas: IV,V,VII,VIII pod opieką pań Sabiny Komor oraz Klaudii Hildebrandt-Kałuża. Wszyscy z uwagą wysłuchaliśmy krótkiej ,,lekcji historii”. Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce.
   Warto pielęgnować pamięć o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności. To właśnie takie postawy, takie wydarzenia i tacy ludzie budują tożsamość narodową, która pozwala przetrwać każdy, nawet najtrudniejszy czas.

Autor: Sabina Komor