Wielkanoc tuż, tuż

Wielkanoc tuż, tuż, a więc święta stały się motywem przewodnim zorganizowanej w dniu 6 kwietnia wycieczki do Opola. W wyjeździe udział wzięli uczniowie klasy IV Szkoły podstawowej oraz dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był udział w seansie filmowym „ Zając Max – misja pisanka. Zabawna opowieść o przygodach sympatycznego Zajączka i jego przyjaciół wprowadziła wszystkich w atmosferę nadchodzących świąt , ale również uświadomiła ważność takich wartości jak tolerancja czy przyjaźń. Śledząc losy bohaterów można wyciągnąć wnioski, że  tylko razem udaje się pokonać wszelkie trudności.

Zrelaksowani i pełni dobrej energii udaliśmy się w dalszą drogę. Kolejnym miejscem naszego wyjazdu była wizyta w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Dzieciaki z zainteresowaniem zwiedzały zebrane tam eksponaty. Przyglądały się chatom, budynkom sakralnym, obejściom czy ogrodom. Dyskutowały i porównywały teraźniejszość z warunkami  życia w poprzednich epokach.

To była naprawdę ciekawa wycieczka, która nie tylko pogłębiła wiedzę dzieci na temat Świąt Wielkanocnych oraz historii naszego regionu , ale także dostarczyła wiele radości ze wspólnie spędzonych chwil.

Autor: Małgorzata Brylak, Radosław Brylak