Z książką za pan brat

Okazją do propagowania czytelnictwa oraz rozwijania zainteresowania uczniów książką są m.in. marcowe święta - Międzynarodowy Dzień Pisarzy oraz Światowy Dzień Poezji.
    Uczniowie klasy IV przygotowali z tej okazji projekty dotyczące pisarzy reprezentujących literaturę dziecięcą. Obok notek biograficznych znalazły się w nich także ciekawostki z życia i twórczości wybranych autorów oraz ilustracje nawiązujące do ich książek. Wśród ulubionych pisarzy uczniów znaleźli się: Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Janina Porazińska, Agnieszka Stelmaszyk. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w warsztatach bibliotecznych zorganizowanych przez panią Annę Kwosek w Bibliotece w Kup. Prócz czytania, uczniowie, w trakcie zajęć, bawili się słowem, jednak największą frajdę sprawiło wszystkim wykonanie zakładek do książek.
    Pisarkom i pisarzom z okazji ich święta życzymy ciągle nowych inspiracji i uznania krytyków, a przede wszystkim wiernych i kochających ich twórczość czytelników.

Autor: Sabina Komor