Międzyszkolny Terenowy Konkurs Przyrodniczy ,, Las i jego mieszkańcy"

Międzyszkolny Terenowy Konkurs Przyrodniczy ,, Las i jego mieszkańcy",odbył się 21 czerwca 2021 w ZS-P w Kup . Uczestniczyło w nim 21 uczniów klas I-III z różnych szkół.  Najmłodsi musieli wykazać się bogata wiedzą przyrodniczą. Rozpoznawali drzewa i rośliny zielne. Nazywali różne gatunki ptaków, ssaków, płazów i gadów. Nie lada wyzwaniem było rozpoznanie grzybów rosnących w naszych lasach. Odczytywali również znaki ekologiczne i ostrzegawcze umieszczane na  opakowaniach. Segregowali odpady.

W kategorii klas III zwycięzcami zostali uczniowie naszej szkoły:
Mikołaj Ochocki- I miejsce
Emilia Nalewaja - II miejsce
Paweł Baldy - III miejsce

Również nasza uczennica, Julia Krawczyk  zajęła II miejsce w kategorii klas II.

Laureatom konkursu gratulujemy!

Dziękujemy bardzo Nadleśnictwu Kup za wsparcie finansowe, przeznaczone na nagrody.
Swoje podziękowania kierujemy również w stronę pana  Jerzego Bednarza za skrupulatne sprawdzanie wiedzy uczestników konkursu w rozpoznawaniu drzew, ciekawe opowieści w izbie leśnej oraz przygotowanie ogniska.
Pracownikom Stobrawskiego Parku Krajobrazowego dziękujemy za torby ekologiczne.
                                                                                                                 Organizator konkursu- Alicja Stefan

Autor: Alicja Stefan