Turniej BRD

Polski Związek Motorowy organizuje co roku dla uczniów szkół województwa opolskiego turniej na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa oraz działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci, poprzez:

– popularyzowanie zasad i przepisów bezpiecznego poruszania się po drogach,

– popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej,

– popularyzowanie roweru, jako ekologicznego środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Z radością informuję, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego, są to: Lea Chodorowska (kl.4), Maja Masternak (kl.4),
Nikola Ogrodnik (kl.4), Oliwia Solecka(kl.4), Kacper Antkowiak (kl.5), Lena Dzieszko (kl.5), Emilia Żmuda(kl. 5), Agata Gulczyńska (kl.6),
Alicja Leszczyńska (kl.6), Florian Skowron (kl.6).

Do etapu wojewódzkiego dostali się: Lea Chodorowska (kl.4), Maja Masternak (kl.4), Nikola Ogrodnik (kl.4),Lena Dzieszko (kl.5).

Serdecznie gratuluję im sukcesu, jaki osiągnęli i życzę powodzenia na etapie wojewódzkim.

Autor: Danuta Hudaszek