Międzynarodowy Dzień Ziemi

Niech każdy dzień będzie dniem dla Ziemi.

Mamy tylko jedną Ziemię,

a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego
działania, zależy od każdego z nas                                                                                                                                                                                                                                    Florian Plit

Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 roku. Jego celem jest promowanie  proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasza społeczność szkolna również pamiętała o tym ważnym wydarzeniu. Uczniowie sadzili kwiaty w KWIATOUMILACZACH wykonanych ze starych, niepotrzebnych puszek po konserwach. Projektowali t-shirt dając wyraz pamięci o Ziemi  i pokazując tym samym ,że jej los jest dla nich bardzo ważny. Sprawdzali również  swoją wiedzę,  rozwiązując Wielki Test o Ziemi, ukazujący osobliwości przyrodnicze Błękitnej planety.

Dziękuję za zaangażowanie w nasze proekologiczne działania i mam nadzieję, że o Ziemi będziecie pamiętać w swoich codziennych działaniach.

Autor: Alicja Stefan