Dzień Bezpiecznego Internetu

Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny,czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu :
1. Przeprowadzono na lekcjach informatyki  w klasach I- V  pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci.
2. Klasy I - III przygotowały  plakaty na  temat: "Dzień Bezpiecznego Internetu. Działamy razem"
3.Klasy IV  - V wykonały prezentację  na temat: "10 zasad bezpiecznego korzystania z internetu".

Autor: Katarzyna Wojnarowska