Szkoła pamięta

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup włączył się w bieżącym roku szkolnym po raz kolejny w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem: "Szkoła Pamięta".

W akcji chodzi przede wszystkim o to, aby zachęcić uczniów do upamiętnienia ważnych rocznic i postaci historycznych oraz do zwrócenia większej uwagi na historię swojej małej ojczyzny.

W tym roku ze względu na zdalną formę nauczania, z uczniami klas V-VII przeprowadzono zajęcia, podczas których przypomniano ważną postać dla środowiska lokalnego – księdza Roberta Grelicha.

Poświęcił on swoje życie, stając w 1945 roku, w obronie godności dziewcząt mieszkających w naszej miejscowości.

Uczniowie wspominali również swoich przodków, którzy walczyli o wolność Polski.

Klasa III wraz z panią Alicją Stefan rozmawiała na temat tradycji świąt zadusznych,  w wyniku przeprowadzonych zajęć powstały prace plastyczne nawiązujące do pamięci o naszych zmarłych.

Był to czas na zatrzymanie się i wspomnienie ludzi, którzy są cząstką naszej historii.

Autor: Regina Janczy