Mały Olimpijczyk

Olimpijskie emocje     w   Małym Olimpijczyku   w  Chróścicach  !!!!!

W dniu  20.11.2019  na hali PSP Chróścice   spotkały się trzy szkoły z Naszej Gminy    w rywalizacji  dziewcząt  i chłopców  w  zawodach sportowych pn „ Małym Olimpijczyk”.    Oprócz dzieci z PSP Kup  startowało PSP z OS Dobrzeń Wlk. oraz gospodarze PSP Chróścice .

Po ubiegłorocznych sukcesach  w kat. dziewcząt w tym roku też Nasze dziewczyny były   faworytkami.  Po zaciętej rywalizacji zajęły  II  miejsce ulegając szkole z Dobrzenia Wlk.  1 punkcikiem .Szkoda !  Może gdyby był pełny skład / …..2 najlepszych dziewczyn  zabrakło / ..to  kolejny rok wygralibyśmy ….  .  Drużyna z PSP Kup  walczyła w składzie ;  Alicja Leszczyńska -kapitan -Antosia Zawierta, Zuzanna Wierszak,  Lidia Kruszelnicka, Oliwia Solecka,  Lea Chodorowska, Lena Dzieższko  i   Maja  Serwin  .

W kat. chłopców ,po słabszym początku   chłopaków  z PSP  Kup rywalizacja pomiędzy  gospodarzami z PSP Chróścice była fantastyczna !

W związku  z identycznym wynikiem  - została zarządzona  dogrywka  po miedzy  drużynami   PSP Kup i  PSP Chróścice .Drużyna  chłopców  z PSP z OS Dobrzeń Wlk.zajęła III miejsce .  Pomimo ogłuszającego  dopingu  kibiców z Chróścic  ….....NASI  CHŁOPCY  nie poddali  się  i    ZWYCIEŻYLI  w dogrywce .

Wielkie GRATULACJE !

Chłopcy zdobyli  I miejsce  i  jadą  na zawody powiatowe  do Niemodlina  .

Drużyna z PSP Kup  walczyła w składzie :    Jan Farenholc/ kapitan /, Jakub Krawczyk ,  Sebastian  Droś ,Szymon  Jeger , Mateusz  Misch ,  Jgnaś  Dańkowski , Mikołaj Ochocki,  Paweł   Baldy  i  Filip  Sochor .

Opiekunami byli ; Radosław  Brylak  oraz Mirosław  Olszewski- który przygotowywał  drużyny z PSP Kup.

Autor: Mirosław Olszewski