Dni otwarte w Elektrowni Opole

Dnia 18 października, uczniowie klasy VII oraz klasy VIII naszej szkoły, wzięli udział w Dniach Otwartych organizowanych przez Elektrownię Opole,    należącą do Spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, największego przedsiębiorstwa  sektora elektroenergetycznego w Polsce.

Elektrownia Opole jest jedną z największych i najnowocześniejszych elektrowni opalanych węglem kamiennym w Polsce. Nasi uczniowie mogli więc zobaczyć „serce” jednej z najnowocześniejszych elektrowni na świecie
i poznać tajniki produkcji energii elektrycznej w dwóch nowych blokach energetycznych o mocy 1800 MW.

Wycieczkę naszą oprowadzali profesjonalni przewodnicy, a jednocześnie pracownicy elektrowni, którzy tłumaczyli funkcjonowanie skomplikowanych urządzeń związanych z procesem wytwarzania energii elektrycznej oraz odpowiadali na wszystkie nasze pytania.

Organizatorami wyjazdu do Elektrowni, w ramach zajęć z Doradztwa Zawodowego,  jak i opiekunami grupy była pani Katarzyna Gamrat oraz pani Sabina Komor.  Wszystkim dopisywał dobry humor, co udokumentowane zostało na zdjęciach.

Autor: Katarzyna Gamrat