ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

Święto Pieczonego Ziemniaka

29 września 2021r. na placu zabaw naszego przedszkola zorganizowane zostało Święto Pieczonego Ziemniaka.

W uroczystości oprócz przedszkolaków udział wzięli uczniowie klasy I oraz II Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami :  panią Alicją Stefan oraz  Beatą Cebulą. Pandemia, która w znacznym stopniu ograniczyła nasze kontakty społeczne spowodowała, że tegoroczna impreza miała niezwykły charakter. Stanowiła nie tylko  okazję do spotkania po kilkumiesięcznej przewie naszych tegorocznych absolwentów , ale również uczniów, którzy w tamtym roku szkolnym ukończyli placówkę. Dzieci z radością dzieliły się wrażeniami z dotychczasowej edukacji szkolnej, a podczas wspólnych zabaw przypominały sobie beztroskie chwile spędzone w przedszkolu. Piękna , jesienna pogoda sprzyjała aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Zabawy muzyczno -  ruchowe, tańce oraz konkurencje sportowe , które poprowadziły panie Agnieszka Hermanowicz oraz Jolanta Polarczyk w znacznym stopniu rozbudzały zaangażowanie uczestników .  Zgromadzone wokół ogniska dzieciaki z radością uczestniczyły w konkursie, który przybliżył im historię ziemniaka oraz tradycje i zwyczaje związane z jego uprawą.  Okrzyk „ Święto ziemniaka dzisiaj mamy, na pieczone ziemniaki czekamy” głośno unosił się nad głowami uczestników. Po wszystkich wrażeniach przyszedł czas na degustację pysznej grochówki przygotowanej w przedszkolnej kuchni oraz upieczonych w ognisku ziemniaczków. Kolejnym punktem spotkania były zabawy plastyczne przygotowane i prowadzone  przez panie Kamilę Wiczyńską oraz Barbarę Slabik . Impreza była wspaniała, a nasi koledzy niechętnie puszczali przedszkolne progi. Kolejne Święto Pieczonego Ziemniaka już za rok , a my mamy nadzieję że nic nie przeszkodzi nam w jego organizacji.

Zaangażowanie wszystkich nauczycieli oraz pracowników przedszkola przyczyniło się do tego, że organizacja i atmosfera podczas obchodów Dnia Pieczonego Ziemniaka była przednia.