ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

Zdalne nauczanie

Zaistniała  sytuacja spowodowała że z dnia na dzień nasze dotychczasowe życie bardzo się zmieniło.

Zwyczaje,  obowiązki prywatne i służbowe nagle uległy  przeorganizowaniu.

Do nowej rzeczywistości musiała dostosować się również edukacja. Brak możliwości prowadzenia zajęć w tradycyjny sposób zaowocowała poszukiwaniem innych metod pracy.

Wytyczne Ministerstwa Edukacji zobligowały przedszkola do prowadzenia zajęć w formie zdalnego nauczania. Stanowiło to nie lada wyzwanie zarówno dla nauczycieli jak i rodziców .

W Publicznym Przedszkolu w Kup po merytorycznej analizie możliwości sprzętowych  i technicznych opracowano sposoby edukacji  zdalnej wykorzystując do tego pocztę elektroniczną oraz portale społecznościowe. Takie Takie nauczanie  wymaga od nauczycieli ogromnej inwencji twórczej oraz interesujących metod pracy, ma przecież być atrakcyjne dla dzieci.

Nauczyciele nagrywają więc autorskie filmy w których czytają dzieciom bajki terapeutyczne, prezentują ciekawe pomysły założenia wiosennego ogrodu czy dają wskazówki jak wykonać w warunkach domowych „ wulkan”. Takie spotkania z wychowawcą pozwalają dzieciom nie tylko zdobywać wiedzę, ale także utrzymać kontakt z nauczycielem i przedszkolem  , co  wzmacnia ich poczucie bezpieczeństwa w tym trudnym okresie.

Proponowane ćwiczenia i zadania cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci. W ramach edukacji zdrowotnej  przedszkolaki wykonywały plakat dotyczący higieny rąk, oraz eksperyment podczas którego dowiedziały się dlaczego warto myć ręce.

Aktualna pora roku stała się  podstawą do szukania oznak  Wiosny w przydomowych ogródkach, zakładania własnych hodowli nowalijek , wykonania kukły Wiosny. W  ofercie nie zabrakło również ciekawych propozycji zabaw z języka angielskiego, niemieckiego, religii czy też zachęcających do aktywności fizycznej.

Zdalne nauczanie nie byłoby możliwe bez rodziców.  Dziękujemy im za ogromne zaangażowanie, wyrozumiałość oraz dzielenie się pomysłami .

Autor: Małgorzata Brylak