ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

Narodowy Dzień Sportu

11 września 2021r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kup zorganizowane zostały obchody Narodowego Dnia Sportu.

1Pomysłodawcami i organizatorami imprezy byli nauczyciele: pani A. Stefan, M. Brylak, R. Brylak oraz I. Jankowska. Uroczystość rozpoczęła się od rozgrzewki, którą poprowadziły panie A. Hermanowicz i J. Polarczyk. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do przygotowanych w formie ścieżki zdrowia zmagań sportowych. Konkurencje obejmowały min. biegi przełajowe, skoki przez płotki, czy przejście po linie. Piękna pogoda i przyroda zachęcały do aktywności ruchowej na łonie natury. Wielkie emocje wzbudził również mecz w " Dwa ognie" rozegrany między rodzicami przedszkola, a szkoły. Okrzyki dzieci oraz uczniów dopingujących swoich rodziców rozbrzmiewały głośnym echem wokół boiska. Ostatecznie rozgrywka zakończył się remisem 5 do 5. Ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczestników cieszyły się także pokazy strażackie przeprowadzone przez OSP w Kup. Celem przyświecającym organizatorom imprezy oprócz zmagań sportowych było także zintegrowanie środowiska lokalnego. Wspólne zabawy, rozgrywki , jaki i prowadzone rozmowy niewątpliwie temu służyły. Atmosferę umilała oprawa muzyczna przygotowana przez państwo Alicję i Krzysztofa Krawczyk, oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Radość malująca się na twarzach uczestników  świadczyła o tym , że przygotowanie uroczystości było dobrym pomysłem.
Dziękuję wszystkim , którzy w najmniejszym chociaż stopniu przyczynili się do organizacji obchodów. Rodzicom , nauczycielom oraz właścicielowi Restauracji Dębowe Bistro w Kup , który zasponsorował słodycze dla dzieci i uczniów.

Małgorzata Brylak