ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

Wycieczka do Teatru Lalek w Opolu.

8 stycznia odbyła się wycieczka do Teatru Lalek w Opolu ,w której  udział wzięły dzieci 4,5,6- letnie.

Wyjazd  zorganizowano w ramach realizacji projektu unijnego „ Przedszkole dla wszystkich przyjazne”. Celem wycieczki było uczestnictwo w spektaklu zatytułowanym „ Bajka o szczęściu” oraz warsztatach teatralnych „ Worek szczęścia” . Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły historię biednego Staruszka oraz jego przyjaciół Myszki, Kogucika i Świnki.  Sztuka w zrozumiały sposób ukazała znaną prawdę, że gromadzenie przedmiotów nie daje prawdziwego szczęścia, że w życiu tak naprawdę najważniejsze są uczucia przyjaźni i miłości. Po przerwie śniadaniowej dzieci z ochotą przystąpiły do udziału w warsztatach teatralnych. Pod czujnym okiem specjalistów dzieci tworzyły swoje lalki, które wykorzystały podczas wspólnie przygotowanego spektaklu pt. „ Zielony  Kapturek”.Wycieczka stała się okazją do zagłębiania przez dzieci tajemnic teatru oraz sztuki lalkarskiej. Stworzyła warunki do odbierania przedstawienia w możliwie pełny sposób , a przede wszystkim umożliwiła przeżycie wzruszeń i emocji na najwyższym artystycznym poziomie.

Autor: Małgorzata Brylak