ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

Pasowanie z panią Jesienią.

17 października na przedszkolnym placu zabaw odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

Impreza miała charakter plenerowy, a jej tematem przewodnim była Jesień. Głównym celem spotkania była wspólna zabawa z rodzicami. Dlatego wszystkie zaplanowane działania skierowane były  zarówno do dzieci jak i ich rodziców. Wspólnie rozwiązywano zagadki przygotowane przez panią Jesień, rodzice tworzyli jesienne menu, oraz brawurowo przedstawili inscenizację wiersza J. Brzechwy „ Na straganie”. Były tańce do jesiennej muzyki , śpiewanie jesiennych piosenek , a  także warsztaty plastyczne z wykorzystaniem jesiennych darów ogrodu. Najważniejszy punkt spotkania stanowiło jednak pasowanie na Przedszkolaka dzieci, które w tym roku rozpoczęły edukację przedszkolną w naszej placówce. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zasiedli do stołów, by raczyć się smakiem pysznej przedszkolnej grochówki oraz ziemniaków pieczonych w ognisku. Myślę , że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i towarzyszących im rodziców.

Autor: Małgorzata Brylak