ul. Brynicka 16

Tel: (77) 469-53-08

X Integracyjny Turniej gier i zabaw dla najmłodszych " Szybciej, razem, dalej"

27 września dziesięcioosobowa reprezentacja naszych przedszkolaków wzięła udział w X Integracyjnym Turnieju gier i zabaw dla najmłodszych” Szybciej, razem , dalej” .

Impreza organizowana pod patronatem Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Komendy  Miejskiej Policji w Opolu, Politechniki Opolskiej oraz MOZ –NSZZ” SOLIDARNOŚĆ” odbyła się na Hali sportowej Politechniki Opolskiej. W zawodach uczestniczyło 14 placówek z terenu Opolszczyzny. Dla dzieci przygotowano 11 konkurencji sportowych. Celem imprezy jest integracja poprzez sport dzieci niepełnosprawnych psychoruchowo z ich pełnosprawnymi rówieśnikami , ukazanie korzyści płynących z uprawiania sportu oraz zachęcanie najmłodszych do aktywnego spędzania czasu wolnego. Turniej nie ma charakteru rywalizacji . Każdy z uczestników wykonuje ćwiczenia wykorzystując jak najlepiej  możliwości własnego organizmu. Wszystkie konkurencje są tak zaplanowane, żeby pomimo wysiłku fizycznego sprawić ogromną radość zawodnikom.  Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali puchar oraz pamiątkowy dyplom dla przedszkola, a także nagrody indywidualne: złote medale i słodkie upominki. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Autor: Małgorzata Brylak