Otwarcie szkoły

5 marca 2011r. miało miejsce uroczyste otwarcie wyremontowanego skrzydła szkoły. Tego dnia w naszych progach gościliśmy przedstawicieli władz samorządowych, radnych, dyrektorów szkół i przedszkoli, przedstawicieli PKS Namysłów,rodziców, uczniów, absolwentów.

Wszystkich zebranych powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Dawid Polok.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: wójt Gminy Dobrzeń Wielki - pan Henryk Wróbel, przedstawiciel Rady Rodziców - pan Zbigniew Figas, pani Dyrektor Danuta Bieszaj oraz uczennica klasy III - Natalia Rosłanowska.

Po przecięciu wstęgi głos zabrał ksiądz proboszcz Andrzej Ogasa, który chwilę póżniej poświęcił wyremontowane pomieszczenia, a wszyscy zebrani mogli zobaczyć efekty wielomiesięcznej pracy wielu ludzi.

Zwiedzający budynek mogli obejrzeć  wystawę fotografii " Szkoła przed i po remoncie" oraz oglądnąć  prezentację multimedialną przygotowaną przez Samorząd Uczniowski: "Przeszłość i teraźniejszość szkoły".

Kiedy goście nacieszyli oczy widokiem pięknych i nowocześnie wyposażonych sal lekcyjnych przyszedł czas na przemówienia.Głos zabierali kolejno: pan wójt, pani dyrektor,pan Zbigniew Figas, pan Janusz Guzki.Pan Jerzy Bednarz wręczył pani dyrektor wspaniały tort ze zdjęciem szkoły, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pamiątkową statuetkę.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne naszych wspaniałych i uzdolnionych uczniów. Nad częścią artystyczną czuwały panie: Monika Ledwolorz, Katarzyna Wojnarowska i Jolanta Golenia - Mikusz.

Członkowie kółka teatralnego pod czujnym okiem pani  Ledwolorz przygotowali wspaniałe przedstawienie pt:"Król szuka żony", które wywoływało salwy śmiechu wśród wszystkich zebranych.

Kolejną część rozpoczął taniec przedszkolaków przygotowany przez panią Darię Pieczarę. Po chwili na scenę wybiegły uczennice klas I - III, które  brawurowo odtańczyły Kankana.

Wszyscy zebrani mogli także wysłuchać kilku  piosenek  w wykonaniu naszych uczennic: Malwiny Papiewis, Aleksandry Golec, a także absolwentek Agnieszki Junik i Agnieszki Węgrzynowskiej oraz zobaczyć piękny taniec Moniki Ziaji i Kostka Kasprzaka.Część artystyczną zakończył występ sekcji akrobatycznej działającej przy naszej szkole.

Po występach artystycznych pani dyrektor zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy naszych uczniów.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy.