Szlachetna Paczka

Dziękujemy za wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.

W tym roku nasza szkoła po raz piąty  włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczki dla jednej rodziny.  Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Relacja z wręczenia paczki:

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem OPO-2505-538264), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Kiedy przyjechaliśmy do pani Anny, była ona przekonana, że przywieźliśmy tylko jedną paczkę. Gdy zobaczyła, że wnosimy ich więcej niż się jej wydawało, była bardzo zdziwiona ale również niesamowicie szczęśliwa. Ze względu na to iż pani Anna ma problem z poruszaniem się i siedzi na wózku, nie mogła sama otworzyć paczek. Trzymaliśmy przed nią karton i to ona jako pierwsza zerwała papier z prezentu, takie jakby inauguracyjne otwarcie. Kolejne paczki na prośbę kobiety to my - wolontariusze otwieraliśmy, pokazując rodzinie, co zostało dla nich przygotowane .Rodzina była wzruszona tym, że dostała tyle paczek, ale najbardziej zadowoleni byli z żywności i środków chemicznych. Pan Edward, aż "wytrzeszczył oczy", gdy zobaczył w paczce tyle ubrań dla siebie, był tym niesamowicie zdziwiony, ale bardzo się z tego cieszył. Pani Anna natomiast była zachwycona, gdy zobaczyła sweterek, który darczyńca dla niej przygotował. Kobieta popłakała się ze szczęścia.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Bardzo chciałabym podziękować za wybranie rodziny, którą się opiekowałam oraz za tak wspaniałą paczkę, na pewno będzie ona pomocą dla rodziny. Chciałabym również podziękować za współpracę, myślę, że przebiegała ona sprawnie i w miłej atmosferze.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Pani Anna z synem Edwardem chcieli bardzo podziękować za przygotowanie dla nich takiej obszernej paczki. Korzystając z okazji chcieli życzyć darczyńcy i współdarczyńcom zdrowych, wesołych, pogodnych i spokojnych świąt, a także wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku.