Olimpiada polonistyczna - etap gminny

14 stycznia w PSP w Dobrzeniu Wielkim odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Opolskiego. Naszą szkołę reprezentowali w nim Antoni Kruszelnicki i Marlon Leja, uczniowie klasy szóstej, którzy zmierzyli się z testem gramatycznym i ortograficznym oraz musieli się wykazać znajomością dodatkowych lektur i terminologii z zakresu teorii literatury. Miło mi poinformować, że Antek zdobył w tej niełatwej rywalizacji pierwsze miejsce, zostając jednocześnie zakwalifikowanym do etapu wojewódzkiego.  Gratulujemy serdecznie sukcesu i życzymy wielu równie wspaniałych osiągnięć!

Sabina Komor