Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. W dniu 25  listopada 2015 r. pluszowe misie opanowały Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kup. Przybyły, aby ze swoimi  właścicielami bawić się, świętować i uczyć.

Dzieci z klas I – III   uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  A każdy był piękny i wyjątkowy. Z tej okazji zorganizowano także w szkole wystawę: „Z misiem w tle”.

Dzieci przedstawiały swojego miłego przyjaciela, a następnie brały udział w zajęciach zorganizowanych przez panie: Katarzynę Wojnarowską i Alicję Stefan. Wszystkie klasy poznały historię  święta przedstawioną w formie prezentacji multimedialnej, bawiły się przy piosenkach oraz wykonały plastyczne wizerunki misiów. Nie obyło się tego dnia bez konkursów. Uczniowie wylizywali miód ze spodeczka, jedli kisiel na czas, rozpoznawali - smakując kubusiowe przysmaki, przenosili na wyścigi wykałaczki mając na ręce grube rękawice  kuchenne.

Dzień ten w szkole pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Uczniowie otrzymali także słodki  poczęstunek  w postaci”kubusiowego co nieco”.

Taryfę ulgową mieli tego dnia  również uczniowie klas IV- VI oraz gimnazjum. Każdy kto  przyszedl do szkoły z pluszowym misiem był zwolniony z odpytywania.

wiecej zdjęć: https://picasaweb.google.com/110052261639779602779/DzienPluszowegoMisia?authuser=0&feat=directlink