Góra Grosza

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji  Towarzystwa Nasz Dom "Góra Grosza". Zadaniem każdej klasy było uzbieranie jak największej sumy pieniędzy w najmniejszych nominałach.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Więcej przeczytasz na stronie www.towarzystwonaszdom.pl

Prawie wszystkie klasy wzięły udział w tej wyjątkowej akcji (przykro nam , że nie zrobiła tego klasa IIIa).  Rywalizacja była zacięta i trwała do ostatniej minuty.

Ostatecznie najwięcej pieniędzy zebrała klasa II oraz IIIb. Gratulujemy.

A oto szczegółowe wyniki zbiórki:

Zebrana kwota

Zebrana kwota

Klasa IIIb

Klasa Ib

Klasa IIb

Klasa Ia

Klasa IIa

Klasa IIIa

0 zł

W całej szkole  udało się zebrać 345,72 złote, co daje 1,59 na jednego ucznia ( 0,14 zł więcej niż w ubiegłym roku) .

Organizacją tegorocznej zbiórki, a zarazem liczeniem zajęli  się: Paulina Siwiec, Monika Jacyniuk, Karolina Bryksa, Dawid Polok.  Nauczycielem czuwającym nad właściwym przebiegiem akcji była pani Katarzyna Wojnarowska.

A oto parę ciekawostek z akcji:

-  udało nam się zebrać ogółem 9045 monet

-  monety ważyły 19 kg