Otrzęsiny klas pierwszych gimnazjalnych

Dnia 21 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych gimnazjum. Zgodnie ze szkolną tradycją imprezę zorganizowali drugoklasiści wraz z wychowawczyniami : panią Katarzyną Sową i Anną Dzierżan - Tarapacz.

W tym roku uczniowie drugich klas wcielili się w lekarzy różnych specjalizacji, a ich młodsi koledzy, jako pacjenci , musieli przejść przez szereg " badań", aby oficjalnie zostać przyjętym do uczniowskiego grona.

Organizatorzy wykazali się dużą kreatywnością wymyślając wiele ciekawych ( i często niełatwych) konkurencji.

I tak zadaniem pierwszoklasistów było np.: bandażowanie  kolegi od stóp do głów, narysowanie pomysłowej reklamy lekarstw, wydmuchanie piłeczki z miski z mąką, przebycie toru przeszkód czy zjedzenie "przysmaków" ze "szpitalnej stołówki". Ostatecznie rozgrywki zakończyły się remisem . Na zakończenie wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali słodkie upominki ufundowane przez sklepik uczniowski oraz odśpiewali hymn tegorocznych otrzęsin - piosenkę z serialu " Na dobre i na złe".

Jak co roku impreza ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, a w jej trakcie dobrze bawili się zarówno pierwszoklasiści, jak i publiczność, którą w głównej mierze stanowili uczniowie klas trzecich gimnazjum.Myślę, że czwartkowy chrzest wszyscy będą miło wspominać.

Napisała Joanna Eifler - uczennica klasy IIIa