Pasowanie na ucznia

W dniu 22 października 2010 roku, uczniowie klas pierwszych, w obecności swoich rodziców oraz zaproszonych gości, ślubowali wzorowo wypełniać swoje obowiązki, pomagać młodszym i słabszym, a także kochać i szanować swoją ojczyznę.

Tym uroczystym aktem ślubowania oraz dopełniającym go aktem pasowania, mali uczniowie zostali oficjalnie włączeni w poczet braci uczniowskiej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kup.
Po oficjalnym otwarciu uroczystości przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Dawida Poloka uczniowie klasy I wraz ze swoimi kolegami z klasy II przedstawili program artystyczny, bawiąc publiczność wesołymi piosenkami oraz prezentując swoją wiedzę i umiejętności. Udowadniając wszystkim zgromadzonym swoją gotowość do stania się „prawowitym uczniem”, wszyscy pierwszoklasiści magicznym dotknięciem wielkiego ołówka zostali pasowani przez panią dyrektor Danutę Bieszaj na ucznia pierwszej klasy.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem uczniom przez wychowawczynię klasy Iwonę Jankowską  pamiątkowych dyplomów oraz drobnych prezentów, ufundowanych przez Samorząd Uczniowski.

Lista uczniów pasowanych na pierwszoklasiste: Natalia Hocwik, Bartosz Chłądzyński, Antoni Kruszelnicki, Mateusz Marsolek, Oliwia Gusta, Wiktoria Skrzypiec, Julia Lazar – Wiśniowska, Paweł Kulig, Michał Sieczka, Julia Wojnarowska ,Kamil Krystończyk.