Światowy Dzień Pluszowego Misia

Chociaż trudno w to uwierzyć pierwsza zabawka - miś powstała 108 lat temu.  Z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta z niedźwiadkiem na rękach.

Popularność misia z rysunku postanowił wykorzystać właściciel sklepu z zabawkami na nowojorskim Brooklynie Morris Mitchom. Na cześć prezydenta pluszaka nazwał "Teddy's Bear" (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear –ang. niedźwiedź). Zgodę na wykorzystanie imienia wydał sam prezydent USA podsumowując to krótkim zdaniem: „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie”.
Światowy Dzień Pluszowego Misia jest świętem stosunkowo młodym bo  ustanowionym 25 listopada 2002roku.

Również w naszej szkole obchodziliśmy w tym roku Dzień Pluszowego Misia. Inicjatorkami i koordynatorkami imprezy  były panie:Alicja Stefan oraz  Katarzyna Wojnarowska wraz z Samorządem Uczniowskim.

Nasza impreza przebiegała według następującego harmonogramu:

- oglądanie wystawy książek i pluszowych misiów,

- prezentacja przygotowana przez p. Stefan o życiu i zwyczajach różnych gatunków niedźwiedzi,
- konkurs wiedzy o nieźwiedziach,
- słodki konkurs sprawnościowy min. wyjadanie miodku,
- rysowanie z zasłoniętymi oczami postaci misia,
- słodki poczęstunek " Małe co nieco"
Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny " Mój ukochany pluszowy miś".
Laureatami konkursu zostali:
Kamil Krystończyk,
Michał Sieczka,
Julia Wojnarowska,
Jakub Pawełek,
Kacper Filipowicz,
Patryk Pyka,
Aleksandra Papiewis,
Natalia Rosłanowska,
Patryk Mainka,
Mateusz Kaczmarzyk
Jesteśmy  przekonanani , że ten dzień na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników tej miłej imprezy.