Targi Edukacyjne

Dnia 26 lutego uczniowie klas III gimnazjum naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami, jak co roku, odwiedzili Targi Edukacyjne organizowane przez EDU Opole. Na samym początku wzięliśmy udział w prezentacji „Umysł jak ferrari, czyli ABC szybkiego czytania i metod szybkiego uczenia się”, którą przedstawiła nam pani Aleksandra Peksa z Europejskiego Centrum Czytania. Następnie każdy uczeń mógł indywidualnie zapoznać się z ofertą edukacyjną interesującej go szkoły ponadgimnazjalnej. Aby umilić wszystkim czas, organizatorzy Targów zapewnili odwiedzającym wiele atrakcji. Mogliśmy oglądnąć występ Doboszy ze Szkoły Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie Koźlu, pokaz Street Workout – Eagel Force Opole, pokaz „Wybuchowa chemia”, występ marżoretek, pokaz fryzjerski, pokaz tańców latynoskich i wiele innych ciekawych występów.

Oprócz tego uczniowie i ich opiekunowie z różnych szkół województwa opolskiego robili wszystko, aby zaprezentować swoje szkoły z jak najlepszej strony. Mamy nadzieję, że każdy uczeń mógł znaleźć tam coś dla siebie.