Turniej Wiedzy o Języku Polskim

21.02.2015r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego i z tej okazji 20.02. odbył się Szkolny Turniej Wiedzy o Języku Polskim, któremu przewodniczyło hasło: " Język polski jest ą,ę".

Uczniowie klas IV- VI chętnie uczestniczyli w trzech rundach, w których mogli wykazać się swoją wiedzą o jęz6yku polskim. Uczniowie mieli również możliwość wcielenia się w " młodych poetów", dlatego też spod ich piór  wyszły piękne wiersze. Klasa V po trzech rundach zdobyła największą ilość punktów i to ona zwyciężyła w turnieju.

Na zakończenie zmagań uczniowie wysłuchali piosenek polskich wykonawców, którzy celowo pominęli w swoich utworach głoski: ę i ą. Wszyscy jednogłośnie orzekli, że nie byłoby języka polskiego bez ą i ę.

Organizator p. Sabina Komor