Finał zbiórki baterii

Z wielką przyjemnością pragniemy zawiadomić wszystkich uczniów i rodziców, iż nasza szkoła zajęła II miejsce w akcji Urzędu Marszałkowskiego " Zbieraj baterie chroń środowisko" i otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 2000 złotych.

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem włączyli się w tę zbiórkę. Koordynatorem akcji była pani Katarzyna Wojnarowska, która wspólnie z nagrodzonymi uczniami: Karolem Fortuną, Oliwią Gustą, Aleksandrą Leszczyńską, Laurą Cebullą i Przemysławem Stachurą uczestniczyła w gali i odebrała nagrodę dla naszej szkoły.

Gala podsumowująca inicjatywę samorządu województwa odbyła się 18 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. W tegorocznej edycji wzięło udział 130 placówek edukacyjnych z województwa opolskiego w tym: 43 przedszkola, 61 szkół podstawowych oraz 26 szkół gimnazjalnych. W trakcie akcji rozdysponowano niemal 12 tysięcy pudełek na zużyte baterie.

Nagrody i gratulacje małym bohaterom przekazali: członek zarządu województwa Tomasz Kostuś oraz dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Manfred Grabelus.

Bardzo ciekawa była także lekcja edukacyjna, którą poprowadził Marek Łabno z „EKO-EDUKACJI”. Opolskie maluchy dowiedziały się m.in. jak mała bateria tzw. „paluszek”, nieostrożnie wyrzucona, może wpłynąć na zanieczyszczenie naszego środowiska. Dzieci wysłuchały wykładu z niezwykłą uwagą, zadawały pytania oraz wykazały się wysokim poziomem wiedzy nt. ochrony przyrody.

A oto wyniki zbiórki baterii w naszej szkole.

Uczniowie szkoły podstawowej zebrali 376 kg baterii, a uczniowie gimnazjum 167 kg.

Poszczególne klasy zebrały następująca ilość baterii:

I - 50 kg

II - 138 kg

III - 42 kg

IV -  54 kg

V - 49 kg

VI - 1 kg

I - 107 kg

IIa - 5 kg

IIb - 56 kg

IIIa - 0

IIIb - 0