Szlachetna paczka

W tym roku po raz trzeci nasza szkoła włączyła się do akcji " Szlachetna paczka". Dzięki naszym wspaniałym uczniom, rodzicom i nauczyceielom udało nam się przygotować paczki ( w sumie 27 kartonów), które trafiły do dwóch rodzin.

Koordynatorami akcji były panie Katarzyna Wojnarowska i Iwona Jankowska. To one wspólnie z uczniami posegregowały przyniesione rzeczy, spakowały je i odpowiednio oznakowały.

W sobotę pani Wojnarowska i pan Zygfryd Psyk dostarczyli paczki do magazynów w Opolu, a stamtąd paczki trafiły do rodzin.

A oto relacje z wręczania paczek:

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem OPO-060-420513), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Rafał chętnie pomagał w noszeniu paczek. Mała Natalka bardzo ucieszyła się z mówiącej lalki i co chwilę przyciskała jej brzuszek, by ta coś powiedziała. Zafascynowana była również kulą ze śniegiem. Dzieci miały frajdę z rozrywania kartonów, dziewczynki szukały rolek i znalazły jedną parę, którą wzięła starsza Weronika. Może jak z nich wyrośnie będzie ich używać młodsza Madzia. Weronika przeglądając karton ze słodyczami stwierdziła, że kocha "Ptasie Mleczko", którym poczęstowała całą rodzinę oraz wolontariuszy.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Dziękujemy za współpracę i przekazaną paczkę. Jeśli mógłbym coś zasugerować, to lepiej nie pakować odzieży czy artykułów spożywczych w pudełka po zabawkach. Mimo tak dużej ilości paczek dzieci były bardzo zawiedzione odkrywając zawartość jednego pudła.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Pani Joanna bardzo dziękuję i cieszy się, że dzieci miały radość.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem OPO-618-059107), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Rodzina była bardzo szczęśliwa. Gdy tylko przywieźliśmy paczki, dzieci wraz z rodzicami od razu zaczęli je odpakowywać. Byli bardzo zdziwieni ilością i wielkością paczek. Rodzice najbardziej cieszyli się ze środków czystości, żywności trwałej i obuwia. Te rzeczy pozwolą im funkcjonować w normalnym życiu. Dzieci natomiast cieszyły się z zabawek, które dostały i słodyczy.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Chciałabym Państwu podziękować za to, że dzięki Państwa zaangażowaniu się w takim ogromnym stopniu mogliśmy pomóc najpotrzebniejszym. Rodzina chciałaby przekazać Państwu stroik, zrobiony przez członków rodziny ( zdjęcie stroika znajduje się w galerii)
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Bardzo serdecznie podziękowania za okazaną pomoc i zaangażowanie.