Bijemy rekord świata w resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

16 października z inicjatywy pań: Katarzyny Wojnarowskiej i Alicji Stefan nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Fundacji   WOŚP : "Bijemy rekord w resuscytacji krążeniowo - oddechowej". Punktualnie o godz. 12.00 uczniowie i nauczyciele przystąpili do bicia rekordu. Zadaniem każdej z osób  było wykonanie 30 uciśnięć i dwóch wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP. Cała akcja trwała 30 min. i była szczegółowo udokumentowana.

Raport wraz z dokumentacją fotograficzną i filmową trafił już do fundacji. Mamy nadzieję, że Polsce udało się  pobić ubiegłoroczny rekord.  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy chętnie włączyli się do akcji.

Pozostaje nam tylko  życzyć byśmy zdobytych umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy (resuscytacji krążeniowo - oddechowej)  nie musieli nigdy  wykorzystywać w warunkach rzeczywistego zagrożenia zdrowia i życia, a jeśli już do tego dojdzie, by każde podjęte przez nas działanie przyniosło sukces, bo nie ma wartości wyższej nad ludzkie życie. Pamiętajmy, że nawet nieumiejętnie udzielona pomoc daje szansę na ocalenie, a bierność i znieczulica niejednokrotnie oznacza dla poszkodowanego wyrok.

więcej zdjęć:https://plus.google.com/photos/110052261639779602779/albums/6074441024797984193