Terenowy Turniej Ekologiczny

" Z wizytą na stawach" - taką nazwę miała V edycja Terenowego Turniwju Ekologicznego organizowanego przez Stobrawski Park Krajobrazowy.

Naszą szkołę, pod opieką pani Alicji Stefan reprezentowali uczniowie: Kacper Filipowicz, Bartosz Chłądzyński oraz Kamil Krystończyk.

Uczniowie zajęli II miejsce na 11 drużyn biorących udział w turnieju. Wykazali się ogromną wiedzą z przyrody, biologii, geografii, ekologii oraz ochrony środowiska.

Doskonale rozpoznawali nasiona różnych roślin, gatunki gadów, płazów i roślin wodnych. Odczytywali  mapy poziomicowe. Obliczali odległość rzeczywistą i azymut. Umieli określić gatunki ptaków obserwowanych przez lornetkę.

Swoją wiedzą zaskakiwali również jeśli chodzi o gatunki ryb i informacje o Stobrawskim Parku Krajobrazowym.

Prowadzący byli pod dużym wrażeniem ich szybkich i trafnych odpowiedzi.

napisała pani Alicja Stefan