W gospodarstwie agroturystycznym

W gospodarstwie agroturystycznym Państwa Ślicznych.

Uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami pojechali do gospodarstwa ekologicznego prowadzonego przez Iwonę i Janusza Ślicznych we wsi Biadacz-Kamienisko. Na miejscu dzieci poznaŁy jak pracuje się i żyje w gospodarstwie, w którym stosuje się wyłącznie metody naturalne w hodowli zwierząt oraz uprawie ziemi. Uczestnicy wycieczki byli oczarowani pięknem krajobrazu przede wszystkim możliwością bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Ogromna frajdę sprawiło dzieciom karmienie kozy i owieczek.

Jednak największe wrażenie na uczniach zrobiła przejażdżka na drewnianym wozie, który ciągnął traktor prowadzony przez gospodarza. Pan Janusz wywiózł nas do lasu, by nam o nim poopowiadać i byśmy mogli naocznie przekonać się o prawdziwości jego słów. Uczniowie mieli również okazję zmielić mąkę na żarnach, upiec własnoręcznie robione bułeczki, a nawet osobiście zrobić świeczkę z prawdziwego, pszczelego wosku. Ukoronowaniem wyprawy było wspólne ognisko, podczas którego dzieci upiekły sobie kiełbaski. Pełni pozytywnych wrażeń, późnym popołudniem, wróciliśmy do szkoły.

Więcej zdjęć:https://plus.google.com/photos/110052261639779602779/albums/6072222266484073009